Otázky a bližšie informácie

 

Je hĺbka vody pri výcviku dôležitá?
Áno je. Väčšina predškolákov, školákov 1. stupňa je neplavcov, resp. sú plavci začiatočníci. Pocit dna znižuje stres dieťaťa a zvyšuje bezpečnosť detí. V prípade potreby, je možný pohyb detí v bazéne, pri výcviku je možné využiť hry, cvičenia, ktoré sú hĺbkou vody podmienené a vedú prirodzeným spôsobom k splývaniu, k správnej polohe pri plávaní, k rýchlejšiemu osvojeniu základov kraula a znaku.
Na konci našich výcvikov 75 – 90 % detí sa naučí splývať, zdokonalí sa v plávaní kraula, znaku.
Deti plavci, potom môžu trénovať aj vo vode hlbokej.
 
V čom je výhoda výcviku vo väčšej skupine /6-10 detí/?
Pri výcviku v hlbokej vode je počet samozrejme limitovaný, ale nepovažujeme ho za vhodný. Výcvik v primerane hlbokej vode, kde deti cítia dno, môže byť aj v skupine čo do počtu detí väčšej, je tu nielen motivácia trénera, ale aj motivácia kolektívu, nemusia rozmýšľať nad dosiahnutím dna, výukové hodiny môžu byť dynamickejšie, pestrejšie, aj výsledky prichádzajú skôr.
 
Môže byť dieťaťu na plavárni zima?
Teplota vody 27 – 28°C je dostačujúca. Deti, ktoré majú skúsenosti len s termálnou vodou, teplou vodou pri kúpaní doma, môžu mať pocit chladu, najmä deti začiatočníci.
V rámci domácej prípravy doporučujeme namixovať doma pri kúpaní vodu vlažnejšiu, hravým spôsobom si oplachovať tvár, fŕkať si vodu na tvár, ako aj ponoriť si tvár, či celú hlavu.
 
Čo potrebuje mať dieťa na plavárni?
Plavky, osušku, gumené šľapky, plaveckú čapicu u dieťaťa s dlhými vlasmi, okuliare nie sú podmienkou, deti si ich často zabúdajú, potápačské okuliare sú zakázané. Veci by malo mať dieťa označené, uložené v batohu na chrbát.
 
Čo potrebuje dieťa na výcvik korčuľovania?
Dieťa potrebuje primeraný športový odev, korčule, ponožky podľa veľkosti korčulí, chrániče zápästia, ochrannú prilbu hlavy, rukavice. Veci je vhodné označiť, prilba sa dá uložiť na vrch batoha.
Dieťa môže mať korčule klipsové, aj korčule so šnórkami, ktoré však musia byť dostatočne dlhé.
Korčule musia byť nabrúdené. Aj nové korčule musia byť prebrúsené.
Povinné sú ochranné prilby na hlavu, ideálne sú hokejové, lyžiarske, najmenej bezpečné sú cyklistické.
Povinné sú chrániče zápästia, ako prevencia pred zlomeninami zápästia, predlaktia. Chrániče sa umiestňujú na rukavice.
Je veľmi vhodné, keď rodičia všetko s dieťaťom vyskúšajú doma, ukážu dieťaťu čo a ako sa oblieka, obúva. Zvyšuje to sebavedomie a samostatnosť dieťaťa.
 
Čo potrebuje dieťa na výcvik gymnastiky?
Dievčatká majú v obľube gymnastické dresy, nie sú však podmienkou. Stačia jednoduché tepláky, krátke nohavice, tričko s krátkym rukávom, ako obuv doporučujeme jarmilky, resp. ľahšie tenisky, botasky, nie však tie, s ktorými chodí dieťa von.

 TOPlist

TOPlist